Sektor bankowy wymaga szczególnych zabezpieczeń. Chroń dane swoich klientów.

23 stycznia 2020 roku do sektora bankowego skierowano komunikat Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, wskazujący na trudności związane z przetwarzaniem danych w chmurze obliczeniowej. Rozwiązaniem są serwery dedykowane – bezpieczna alternatywa dla stosowanych dotychczas rozwiązań.

Jakie problemy sygnalizuje komunikat UKNF?

Komunikat UKNF przypomina instytucjom finansowym o potrzebie ochrony danych klientów w sieci. Dotychczas stosowane rozwiązania chmurowe nie są najlepszym wyborem dla sektora bankowego.

  • 76% banków ma trudność z zagwarantowaniem pełnej ochrony danych osobowych swoich klientów
  • Podczas sprawdzania stron internetowych 33 banków odnaleziono ponad 4500 wycieków poufnych informacji (źródło: raport WebTotem)

„Powszechne korzystanie z usług chmury obliczeniowej przez podmioty nadzorowane może powodować ryzyko koncentracji przetwarzania informacji prawnie chronionych znacznej części sektora finansowego fizycznie w tych samych obiektach (…)”

Bądź wiarygodnym partnerem dla swoich klientów.
Korzystaj z serwerów dedykowanych.

Serwery dedykowane

Czym jest serwer dedykowany i dlaczego jest polecany dla bankowości?

Decydując się na zakup serwera dedykowanego zyskujesz pewność, że z narzędzia będzie korzystać wyłącznie Twoja organizacja. Unikasz dzięki temu podkreślanego przez UKNF ryzyka nagromadzenia danych wielu podmiotów w jednym, wspólnym obszarze.
Zakup serwera dedykowanego daje gwarancję dostępu do wszystkich jego zasobów. Na zakupionym urządzeniu znajdą się wyłącznie Twoje usługi (CRM, WMS, poczta elektroniczna, strony internetowe i inne).

Zacznij korzystać z serwera dedykowanego i dostosuj się do rekomendacji UNKF.

Jak zarządzać serwerem dedykowanym?

Nie martw się o poufność informacji na serwerze – dostęp do niego otrzymają wyłącznie osoby uprawnione. Zarządzanie serwerem jest możliwe poprzez:

  • Panel klienta
  • Plesk Panel
  • Konsolę SSH
  • Zdalny pulpit

Mamy sprawdzone modele serwerów dedykowanych dla Twojego banku

Szeroka oferta ponad kilkudziesięciu rodzajów maszyn pozwala na dopasowanie wymagań Twojego środowiska pod konkretne parametry serwera. Kliknij poniżej, sprawdź dostępności oraz parametry, a jeżeli chcesz porozmawiać z nami to dzwoń śmiało.

Sprawdż listę serwerów dedykowanych

Pomożemy Ci przenieść dane organizacji na serwer dedykowany

Możesz nam zlecić przeniesienie danych na serwer oraz jego konfigurację w ramach usługi „Premium support”. Wspólnie wybierzmy odpowiedni serwer, a następnie przeprowadzimy niezbędne czynności, aby uruchomić narzędzie w Twojej organizacji.

Jestem zainteresowany