Jak zalogować się do Plesk Panel?

W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat logowania do Plesk Panel. Logowanie do Plesk Panel możesz wykonać za pomocą dwóch sposobów:

 1. Wpisz w pasku adresu przeglądarki WWW (np. Mozilla Firefox, Google Chrome) adres IP lub nazwę hosta Twojego serwera według poniższego wzoru:
  https://nazwa-hosta.cp.homecloud.pl:8443
  lub
  https://adresip:8443
 2. W Panelu klienta, w opcji menu „Plesk Panel” kliknij link, który odpowiada za uruchomienie panelu:
  plesk-panel
  Rys. Przykład zawartości opcji menu „Plesk Panel” (Panel klienta)

W przypadku pierwszego sposobu zostanie wyświetlone okno logowania, w którym należy wpisać nazwę konta (np. „admin”) oraz hasło dostępu do wybranego konta. Jeśli natomiast skorzystałeś z metody drugiej, logowanie do konta zostanie wykonane automatycznie. Nie będziesz proszony o podanie loginu i hasła.

WAŻNE! Jeśli zmieniałeś wcześniej hasło dostępu do Plesk Panel (np. podczas wcześniejszych sesji), to logowanie automatyczne nie zostanie wykonane. Na ekranie zostanie wyświetlone okno logowania, w którym należy podać nazwę użytkownika oraz hasło dostępu.
logowanieplesk
Rys. Przykład okna logowania do Plesk Panel.
WAŻNE! Dokumentacje w języku angielskim dla narzędzia Plesk Panel znajdziesz na stronie producenta. Kliknij tutaj, aby sprawdzić dokumentacje producenta oprogramowania w języku angielskim.

Kliknij tutaj, jeśli nie pamiętasz hasła do Plesk Panel lub jeśli chcesz je zmienić na inne.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie