Jak wykonać transfer domeny do homecloud.pl (nowy panel)?

Transfer domeny do homecloud.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do homecloud.pl i jest równoznaczny z:

 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do homecloud.pl (opłacanie faktur za przedłużenie domeny w homecloud.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny za pomocą Panelu klienta lub Plesk Panel.

W przypadku transferu od innego operatora do homecloud.pl, wymagane jest posiadanie specjalnego kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i musisz go uzyskać od obecnego operatora Twojej domeny.

Podstawowe informacje o transferze domen do homecloud.pl

Transfer domeny do homecloud.pl możesz zlecić za pośrednictwem:
 • naszej strony głównej https://homecloud.pl w sekcji menu: Domeny. Po wpisaniu adres u zajętej domeny w wyszukiwarce, będziesz mógł skorzystać z opcji transferu takiej domeny do homecloud.pl . Zobacz instrukcję jak to zrobić.
 • po zalogowaniu w Panelu klienta do Twojego konta. Możliwość zainicjowania transferu z poziomu Panelu klienta jest dostępna tylko dla wybranych domen. Zobacz instrukcję jak to zrobić.
WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na homecloud.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
WAŻNE! Pamiętaj, że możesz wydelegować domenę na serwery DNS homecloud.pl przez rozpoczęciem transferu – jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w homecloud.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników, np. Twojej strony WWW.

Warunki transferu Twojej domeny do homecloud.pl

W zależności od typu domeny, transfer domeny ograniczony jest spełnieniem poniższych warunków. Przykładowo domena .pl po pierwszym jej opłaceniu może zostać transferowana do innego operatora po 5 dniach od jej pierwszego opłacenia.

DOMENA Domeny krajowe .pl oraz funkcjonalne
np. .com.pl, .org.pl
Domeny globalne
np. com, .net, .org, .biz, .info
Domeny europejskie .eu
Po pierwszym opłaceniu 5 dni 60 dni 0 dni
Po transferze 5 dni 60 dni 0 dni
Po kolejnym przedłużeniu 0 dni 0 dni 0 dni
Przed wygaśnięciem 0 dni 0 dni 0 dni
Cena transferu bezpłatnie 79,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni) 59,00zł netto (gratis przedłużenie ważności domeny o dodatkowe 365dni)
WAŻNE! Transfer domen regionalnych jest przeprowadzany na tych samych zasadach co transfer domen krajowych *.pl oraz domen funkcjonalnych.

 

Jak przez Panel klienta wykonać transfer domeny do homecloud.pl?

Transfer domeny do homecloud.pl za pomocą Panelu klienta możliwy jest wyłącznie dla użytkowników posiadających już zarejestrowaną usługę w homecloud.pl (np. serwer VPS, serwer dedykowany). Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w homecloud.pl, skorzystaj z możliwości rozpoczęcia transferu domeny przez naszą stronę internetową.

WAŻNE! Poniższa instrukcja opisuje transfer domeny w nowym Panelu klienta homecloud.pl. Jeśli korzystasz z poprzedniej wersji Panelu klienta, to instrukcje jak wykonać transfer znajdziesz tutaj.
 1. Zaloguj się w Panelu klienta do Twojego konta.
 2. Po poprawnym zalogowaniu, przejdź do sekcji menu: Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Na wyświetlonym ekranie kliknij przycisk: Dodaj nową domenę.
 4. Na wyświetlonym ekranie zaznacz opcję: Transferuj swoją domenę i w polu poniżej wpisz nazwę domeny, którą chcesz przenieść do homecloud.pl. Po wpisaniu nazwy domeny, kliknij przycisk: Sprawdź.
 5. Po wpisaniu adresu domeny do transferu, na ekranie zostaną wyświetlone informacje dotyczące okresu rejestracji oraz kodu autoryzującego transferu (tzw. AuthInfo lub AuthCode). W polu: Kod autoryzacji wpisz kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny i kliknij poniżej przycisk: Zatwierdź.

  WAŻNE! Transfer domen jest najczęściej bezpłatny (np. w przypadku domen krajowych *.pl oraz funkcjonalnych *.com.pl). Pamiętaj jednak, że transfer domen globalnych (np. *.com) oraz europejskich jest płatny. W takim przypadku transfer Twojej domeny zostanie rozpoczęty po opłaceniu wygenerowanego zamówienia! Opłacenie transferu tych domen spowoduje przedłużenie ich ważności o dodatkowe 365dni.
 6. Na ekranie zostanie wyświetlone okno z potwierdzeniem transferu do homecloud.pl. Sprawdź wyświetlone informacje i zaznacz, że zapoznałeś się i zaakceptowałeś warunki i regulaminy.
 7. Po kliknięciu przycisku: Kup, zostaniesz przekierowany do Panelu klienta. W prawym górnym rogu ekranu zostanie wyświetlone powiadomienie informujące o rozpoczęciu transferu domeny do homecloud.pl. Na liście domen w Panelu klienta zostanie dodana nowa domena ze statusem: W trakcie transferu.
 8. Na Twój adres e-mail wysłana zostanie wiadomość z linkiem do zatwierdzenia transferu, który należy kliknąć w celu potwierdzenia transferu do homecloud.pl.
 9. Po zatwierdzeniu transferu przez użytkownika, transfer zostanie automatycznie zakończony, a domena i jej ważność zostaną przeniesione do Panelu klienta w homecloud.pl.

 

Jak przez stronę WWW wykonać transfer domeny do homecloud.pl?

Transfer domeny do homecloud.pl za pomocą naszej strony WWW możliwy jest dla każdego użytkownika, nawet nie posiadającego jeszcze żadnej zarejestrowanej usługi w homecloud.pl (np. serwer VPS, serwer dedykowany). Jeśli nie posiadasz już konto w homecloud.pl, to możesz jeszcze skorzystać z możliwości rozpoczęcia transferu domeny przez Panel klienta.

 1. Wejdź na naszą stronę: https://homecloud.pl/uslugi/domeny/
 2. Wpisz nazwę swojej domeny w wyszukiwarce i kliknij Szukaj (ikona lupy).
 3. Jeśli podana domena będzie zajęta i jej transfer do homecloud.pl będzie możliwy, to na ekranie zostanie wyświetlona taka informacja z opcją rozpoczęcia transferu do homecloud.pl.
 4. W celu rozpoczęcia transferu przejdź do sekcji niżej i kliknij przycisk: Transferuj.
 5. Po kliknięciu przycisku: Transferuj, poniżej zostanie wyświetlone pole do wpisania kodu autoryzacyjnego (tzw. AuthInfo lub AuthCode). Wpisz w tym miejscu kod autoryzujący transfer, który uzyskałeś od obecnego operatora domeny.
 6. Na ekranie zostanie wyświetlona informacja, że poszukiwana domena jest zajęta. Jeśli jesteś jej właścicielem możesz przenieść ją do homecloud.pl. W tym celu kliknij przycisk: Idź do kasy.
 7. Na następnym ekranie zostanie wyświetlone zamówienie na 0zł (transfer domeny do homecloud.pl jest bezpłatny). Kliknij przycisk: Zamów.
 8. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz identyfikacji klienta. Po poprawnej rejestracji nowego konta lub zalogowaniu się do istniejącego konta w home.pl, zostaniesz przeniesiony do ekranu weryfikacji zamówienia.

  • Jeśli nie posiadasz jeszcze żadnej usługi w home.pl, to wybierz zakładkę: Firma lub Osoba fizyczna i dokończ rejestrację nowego konta w home.pl.
  • Jeśli posiadasz już konto/usługę w home.pl, to wybierz zakładkę: Mam już konto i wpisz login i hasło dostępu do istniejącego konta w home.pl.
   WAŻNE! Jeśli podczas rejestracji / identyfikacji klienta będą widniały inne dane abonenta niż te, które są obecnie ustawione przy domenie, to po zakończonym transferze domeny do home.pl, zmienione zostaną również dane abonenta domeny na te, które widnieją w Panelu klienta home.pl. Jeśli podczas transferu domeny do home.pl nie chcesz zmienić abonenta domeny, upewnij się, że przy wybranym koncie w home.pl widnieją te same dane abonenta, które są obecnie ustawione przy domenie.
 9. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz weryfikacji zamówienia.
 10. W tym momencie rozpocznie się transfer domeny. Aby go zakończyć, musisz kliknąć w link potwierdzający dokonanie transferu, który otrzymasz w wiadomości e-mail wysłanej po rozpoczęciu transferu.
 11. Wiadomość e-mail z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest na adres e-mail, który został podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego domena jest przenoszona do homecloud.pl).
 12. Wiadomość z linkiem potwierdzającym transfer wysyłana jest z adresu: automat@dns.pl. Kliknij link zawarty w tej wiadomości, aby potwierdzić transfer domeny do homecloud.pl. Po kliknięciu linka, transfer domeny zostanie przeprowadzony.

 

Transfer domen globalnych lub zagranicznych do homecloud.pl

Transfer wszystkich typów domen (np. krajowych, zagranicznych, funkcjonalnych, globalnych) od innego operatora do homecloud.pl jest analogiczny. Sugerujemy w każdym przypadku korzystać z powyższej instrukcji. Jeśli podczas zlecania transferu napotkasz na niedogodności lub niezrozumiałe komunikaty błędów, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 

Jak sprawdzić czy transfer domeny do home.pl został zakończony?

Po zleceniu transferu domeny do homecloud.pl, na Pulpicie w Panelu klienta dla Twojego konta zostanie wyświetlone wyświetlone powiadomienie o utworzeniu odpowiedniego zamówienia.

Status zamówienia dotyczącego transferu domeny do homecloud.pl będzie „W realizacji” dopóki nie zostanie kliknięty link potwierdzający transfer, który wysyłany jest na adres e-mail podany jako kontaktowy u obecnego operatora domeny (od którego domena jest przenoszona do homecloud.pl)

Zamówienie dotyczące transferu domeny jest w realizacji.

Po kliknięciu linka potwierdzającego transfer i odświeżeniu ustawień, status rejestracji domeny w Panelu klienta zostanie zmieniony na: Aktywna. Będzie to oznaczać, że domena została poprawnie przeniesiona.

Status domeny Aktywna po zakończonym transferze domeny do home.pl

Wszystkie pozostałe domeny (które nie są zarejestrowane w homecloud.pl, a np. są tylko wydelegowane na serwery DNS home.pl) w kolumnie Status rejestracji będą miały status: Registered Elsewhere.

 

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie