Monitorowanie zasobów na serwerze VPS

Instalacja nowych aplikacji i uruchamianie procesów wymaga zużycia zasobów CPU i RAM na każdym serwerze VPS lub serwerze dedykowanym. Administrator jest wówczas w stanie ocenić, czy dana aplikacja jest odpowiednio zoptymalizowana, a także czy dana konfiguracja serwera jest wystarczająca do realizacji naszych pomysłów.

Jeśli chcesz wiedzieć ile pamięci RAM wykorzystuje Twój serwer VPS lub na jakim poziomie jest wykorzystywany procesor, to takie informacje możesz sprawdzić w Panelu klienta.

Jak sprawdzić wykorzystanie zasobów na serwerze VPS?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta, wybierz zakładkę VPS i kliknij nazwę wybranego serwera VPS, dla którego chcesz sprawdzić wykorzystanie zasobów.
  2. Po wyświetleniu informacji o wybranym serwerze VPS, kliknij opcję Manage server -> Zobacz statystyki użycia.
    Jeśli zauważysz duże “peaki” (skoki) na wykresach, odbiegające od pozostałych danych – możesz szybko zweryfikować, w jakim czasie miały miejsce. W połączeniu z odczytem logów serwera dowiesz się, co wpłynęło na jego pracę.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlony domyślny widok wykresu, który pokazuje zużycie zasobów dla wybranego serwera VPS na przestrzeni ostatniego tygodnia (7 dni).
  4. Za pomocą górnego menu możesz sprawdzić wcześniejsze statystyki zużycia zasobów, lub też zmienić przeglądany okres na miesięczny lub jednodniowy.
  5. Jeśli chcesz sprawdzić dokładne obciążenie w danej godzinie, to wystarczy najechać kursorem myszki na dane miejsce na wykresie – spowoduje to pojawienie się dodatkowego okienka ze szczegółowymi informacjami.
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie