Jak przywrócić kopię zapasową VPS w Plesk Panel

WAŻNE! Plesk Panel umożliwia wykonywanie kopii zapasowych na serwerze, ale jeśli potrzebujesz niezależną powierzchnie na kopie zapasowe, to sugerujemy korzystanie z Acronis Backup, który dostępny jest w ofercie homecloud.pl.

Za pomocą Panelu Plesk możesz zlecić tworzenie oraz przywracanie wcześniej utworzonych kopii zapasowych. Jeśli posiadasz serwer VPS z Panelem Plesk, to skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak przywrócić kopię zapasową, która utworzona została za pośrednictwem Panelu Plesk.

  1. Po zalogowaniu się do Panelu PLESK za pośrednictwem Panelu klienta swojego VPS lub serwera dedykowanego przejdź do sekcji: Strony WWW i domeny.

  2. Następnie z prawej strony ekranu wybierz opcję: Menedżer kopii zapasowej.
  3. Na następnym ekranie wybierz kopię zapasową, którą chcemy przywrócić (kliknij datę wykonania wybranej kopii zapasowej).
  4. Na następnym ekranie wybierz czy chcesz przywrócić wszystkie obiekty (cały system) czy poszczególne obiekty takie jak: strony WWW, strefa DNS czy pliki domen.

  5. W sekcji Opcje przywracania możesz wybrać dodatkowe opcje dotyczące przywracania danych (np. zawieszenie domen na czas przywracania kopii zapasowej lub wysyłka powiadomienia e-mail).
  6. Po wybraniu ustawień, kliknij przycisk: Odzyskaj, aby rozpocząć proces przywracania kopii zapasowej.
  7. Po zakończeniu przywracania kopii, pojawi się komunikat o wykonanym zadaniu.
  8. Wybrana kopia zapasowa została przywrócona.

 

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie