Jak wykonać transfer domeny od innego operatora do homecloud.pl (stary panel)?

Transfer domeny do homecloud.pl oznacza przeniesienie obsługi domeny do homecloud.pl i jest równoznaczny z:

 • przeniesieniem obsługi bilingowej domeny do homecloud.pl (opłacanie faktur za przedłużenie domeny w homecloud.pl),
 • możliwością samodzielnej konfiguracji rekordów domeny za pomocą Panelu klienta lub Plesk Panel.

W przypadku transferu od innego operatora do homecloud.pl, wymagane jest posiadanie specjalnego kodu autoryzującego operację. Kod ten nosi nazwę AuthInfo i musisz go uzyskać od obecnego operatora Twojej domeny.

WAŻNE! Użytkownicy Twojej domeny korzystający ze strony WWW i skrzynek e-mail nie zauważą zmiany operatora domeny na homecloud.pl, jeśli nie zmienisz podczas transferu delegacji domeny.
Pamiętaj, że możesz wydelegować domenę na serwery DNS homecloud.pl przez rozpoczęciem transferu – jeśli chcesz, aby domena prowadziła na serwer w homecloud.pl po zakończonym transferze. Zmiana serwerów DNS będzie zauważalna przez użytkowników, np. Twojej strony WWW.

Transfer domeny do homecloud.pl możliwy jest wyłącznie dla Użytkowników posiadających już zarejestrowaną usługę (np. serwer VPS, serwer dedykowany). Transfer domeny od innego operatora do homecloud.pl jest możliwy:

 • najwcześniej 5 dni po dacie ostatniego transferu lub rejestracji nazwy domeny,
 • nie później niż w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego dla domeny (domena musi być aktywna).
WAŻNE! Poniższa instrukcja opisuje transfer domeny w nowym Panelu klienta homecloud.pl. Jeśli korzystasz z poprzedniej wersji Panelu klienta, to instrukcje jak wykonać transfer znajdziesz tutaj.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby zlecić transfer domeny zarejestrowanej u innego operatora do homecloud.pl:

 1. Zaloguj się w Panelu klienta do Twojego konta.
 2. Po poprawnym zalogowaniu, kliknij opcję „Domeny hostowane”, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.
  pulpit-domeny
 3. Kliknij przycisk „Transfer istniejącej domeny”, który znajduje się w górnej części ekranu.
  domeny-hostowane2-1024x144
 4. W wyświetlonym formularzu podaj nazwę domeny, którą chcesz transferować do homecloud.pl oraz kod authinfo, który otrzymałeś od obecnego operatora. Następnie kliknij przycisk „Dalej”.
  transfer8
 5. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zamówienia na transfer domeny do homecloud.pl. Kliknij przycisk „Złóż zamówienie”, który znajduje się w dolnej części ekranu.
  zloz-zamowienie
  WAŻNE! Transfer domen jest najczęściej bezpłatny (np. w przypadku domen krajowych *.pl oraz funkcjonalnych *.com.pl). Pamiętaj jednak, że transfer domen globalnych (np. *.com) oraz europejskich jest płatny. W takim przypadku transfer Twojej domeny zostanie rozpoczęty po opłaceniu wygenerowanego zamówienia! Opłacenie transferu tych domen spowoduje przedłużenie ich ważności o dodatkowe 365dni.
 6. Na Twój adres e-mail wysłana zostanie wiadomość z linkiem do zatwierdzenia transferu, który należy kliknąć w celu potwierdzenia transferu do homecloud.pl.
 7. Po zatwierdzeniu transferu przez Użytkownika, transfer zostaje automatycznie zakończony, a domena i jej ważność są przeniesione do Panelu klienta w homecloud.pl.

Transfer innych domen, np. globalnych lub zagranicznych do homecloud.pl

Transfer wszystkich typów domen (np. krajowych, zagranicznych, funkcjonalnych, globalnych) od innego operatora do homecloud.pl jest analogiczny. Sugerujemy w każdym przypadku korzystać z powyższej instrukcji. Jeśli podczas zlecania transferu napotkasz na niedogodności lub niezrozumiałe komunikaty błędów, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie