Jak zainstalować OS na serwerze dedykowanym za pomocą kreatora instalacji?

Za pośrednictwem Panelu zarządzającego serwerami dedykowanymi możesz skorzystać z prostego kreatora instalacji systemu operacyjnego. Dzięki niemu możesz w kilku krokach wybrać odpowiedni system operacyjny, skonfigurować RAID, a także przeprowadzić partycjonowanie dysków. W kreatorze instalacji został skrócony czas instalacji systemu, a lista dostępnych systemów operacyjnych jest poszerzona.

Kreator instalacji umożliwia wykorzystanie RAID, nawet jeśli serwer dedykowany nie posiada kontrolera sprzętowego. Instalator obsługuje różne rodzaje RAID (zależnie od ilości dysków twardych dostępnych w serwerze).

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby zainstalować OS na serwerze dedykowanym za pomocą kreatora instalacji:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij opcję menu „Serwery”, która znajduje się w górnej części ekranu.
 3. Kliknij przycisk „Więcej”, który znajduje się przy wybranym serwerze dedykowanym.
  in1

 4. W górnej części ekranu dostępne będą następujące przyciski:
  in2

 5. Kliknij przycisk „Zainstaluj system”. W pierwszym kroku kreatora instalacji możesz zdefiniować nazwę dla serwera dedykowanego (w celu jego łatwiejszej identyfikacji w panelu). Kliknij przycisk „Dalej”.
  in3

 6. Na kolejnym ekranie wybierz system operacyjny, z którego chcesz korzystać na serwerze dedykowanym. Następnie kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do kolejnego ekranu kreatora instalacji.
  Kliknij tutaj, jeśli chcesz zainstalować OS na serwerze dedykowanym za pomocą obrazu ISO.

  in4
 1. Wybierz odpowiedni poziom raid, który ma zostać zastosowany na serwerze dedykowanym i kliknij przycisk „Dalej”.
  WAŻNE! Instalator obsługuje różne rodzaje RAID (zależnie od ilości dysków twardych dostępnych w serwerze). Przykładowe rodzaje RAID znajdziesz poniżej.
  • brak raid: zainstaluj na pierwszym dysku twardym – system operacyjny zostanie zainstalowany na pierwszym dysku serwera. Opcja niezalecana.
  • raid 1: zainstaluj na dwóch dyskach twardych – polega na replikacji pracy dwóch lub więcej dysków fizycznych. Powstała przestrzeń ma rozmiar najmniejszego nośnika. Opcja zalecana.
  • raid 0: zainstaluj na dwóch dyskach twardych – rozwiązanie do budowy tanich i wydajnych macierzy, służących do przetwarzania dużych plików multimedialnych. Przechowywanie danych na macierzy RAID 0 wiąże się jednak ze zwiększonym ryzykiem utraty tych danych – w przypadku awarii jednego z dysków tracimy wszystkie dane.in5
 2. Określ ustawienia partycji na serwerze dedykowanym. Możesz posiadać maksymalnie 4 partycje na serwerze.
  in6

 3. W ekranie ustawień końcowych wygeneruj hasło dostępu do konta root na serwerze dedykowanym. Wygenerowane w tym miejscu hasło będzie potrzebne w następnym kroku kreatora instalacji (do potwierdzenia instalacji nowego systemu operacyjnego).
  in7

 4. Zapoznaj się z informacjami wyświetlonymi na ekranie i podaj hasło do konta root, które wygenerowałeś w poprzednim kroku. Kliknij przycisk „Wyślij”, aby wysłać dyspozycję instalacji nowego systemu operacyjnego na serwerze dedykowanym.
  in8

 5. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający przyjęcie dyspozycji instalacji systemu operacyjnego. Kliknij „X”, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.
  in9

Instalacja systemu operacyjnego na serwerze dedykowanym może potrwać kilka minut. Status serwera dedykowanego w Panelu zarządzającym zostanie zmieniony na „Usługa w fazie instalacji”.

in10

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie