Tworzenie nowych serwerów z utworzonych wcześniej obrazów

Jeśli posiadasz już utworzonych jeden lub więcej obrazów, możesz łatwo i szybko stworzyć nowe serwery na podstawie tych obrazów. Nowe serwery będą miały taką samą konfigurację jak serwery zawarte w zapisanym obrazie.

Aby utworzyć nowy serwer na podstawie obrazu, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij opcję menu “Cloud”, która znajduje się w górnej części ekranu.
  2
 3. Kliknij zakładkę „Obrazy”.
  obrazy
 4. Kliknij przycisk „Utwórz serwer”, który znajduje się przy wybranym obrazie.
  utworz-serwer
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz tworzenia nowego serwera z obrazu:
  utworz-serwer-obraz
  • Nazwa serwera – wpisz nazwę dla tworzonego serwera. Nazwa pozwoli zidentyfikować serwer wśród innych serwerów, które utworzysz w swojej infrastrukturze cloud. Nazwa może zawierać litery, cyfry oraz myślniki, ale nie może przekraczać ilości 63 znaków.
  • Uruchom po utworzeniu – zaznacz tę opcję, jeśli chcesz uruchomić serwer natychmiast po jego utworzeniu z obrazu.
  • Zarejestruj w domenie – za pomocą opcji tej opcji możesz wybrać domenę, która zostanie przypisana do tworzonego serwera. Opcja “Zarejestruj w domenie” jest widoczna tylko wtedy, gdy posiadasz przynajmniej jedną zarejestrowaną domenę, którą mógłbyś przypisać do serwera. Jeśli nie przypisano domeny do serwera, tylko serwery z tej samej podsieci (wewnętrznej), będą mogły uzyskać dostęp do serwera.
  • Własny hostname – zaznacz tę opcję, jeśli chcesz ustawić własną nazwę hosta dla serwera. Aby tworzony adres hostname był dostępny pod adresem domeny (np. twojadomena.pl), należy przypisać taką domenę do serwera. W przeciwnym razie tworzony serwer nie będzie dostępny z sieci zewnętrznej – tylko serwery z tej samej podsieci, będą mogły uzyskać dostęp do serwera przez jego hostname. Nazwa hosta może zawierać litery, cyfry, myślniki i kropki, ale nie może przekraczać ilości 63 znaków.
 6. Kliknij przycisk „Utwórz”, aby rozpocząć tworzenie serwera z obrazu.
  utworz-serwer2

Po utworzeniu serwera, nowy serwer pojawi się na liście Twoich serwerów. Na kontaktowy adres e-mail otrzymasz wiadomość z informacjami na temat utworzonego serwera (np. dane dostępowe).

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie