Jak załadować nowy plik do repozytorium w opcji menu „Certyfikaty”?

Opcja menu „Certyfikaty” służy do zarządzania certyfikatami SSL, prywatnymi kluczami i żądaniami podpisania certyfikatu (CSR), które mogą być przechowywane w repozytorium użytkownika. Możesz tworzyć certyfikaty SSL lub żądania podpisania certyfikatu, jak również pobierać już istniejące pliki.

Jeśli serwer WWW ma zainstalowany certyfikat SSL do komunikacji z przeglądarką, wówczas informacja w obie strony (między serwerem WWW, a przeglądarką internetową) przesyłana jest przez sieć w sposób zaszyfrowany.

Należy pamiętać, że szyfrowana jest transmisja danych tylko dla domeny, dla której certyfikat SSL został wystawiony (np. „https://www.twojadomena.pl”). Dla każdej Twojej domeny potrzebujesz osobnego certyfikatu. Dla subdomen potrzebujesz certyfikatu typu Wildcard.

W momencie nawiązania połączenia przez przeglądarkę internetową ze stroną WWW (np. pod adresem, „https://www.twojadomena.pl”) zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów oraz kluczy szyfrujących, które następnie są stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem WWW.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby dowiedzieć się jak wgrywać nowe pliki do repozytorium certyfikatów SSL.

Jak załadować nowy plik do repozytorium w Panelu klienta?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij sekcję menu „Konto”, która znajduje się w górnej części ekranu.
  konto
  Rys. Sekcja menu „Konto” znajduje się w górnej części ekranu.
 3. Kliknij opcję menu „Ustawienia konta”, która znajduje się w centrum ekranu.
  ustawienia-konta
  Rys. Kliknij opcję menu „Ustawienia konta”, która znajduje się w centrum ekranu.
 4. Kliknij przycisk „Więcej narzędzi”, który znajduje się w górnej części ekranu.
  wiecej-narzedzi
 5. Kliknij opcję menu „Certyfikaty”.
  certyfikaty
 6. Na ekranie zostanie wyświetlone repozytorium użytkownika. Kliknij przycisk „Załaduj element”, aby rozpocząć wgrywanie nowego pliku do repozytorium.
  certyfikaty-przyciski1
  Rys. Kliknij przycisk „Załaduj element”, aby rozpocząć wgrywanie nowego pliku do repozytorium.
 7. Wypełnij wyświetlony formularz, który służy do wgrywania nowego elementu do repozytorium:
  zaladuj-element
  • Typ – wybierz w tym miejscu rodzaj pliku, który chcesz wgrać do repozytorium.
   • Private keys czyli klucz prywatny, który jest niezbędny do zainstalowania certyfikatu SSL, np. w przyszłości. Klucz prywatny jest generowany razem z plikiem CSR (w jednym procesie). Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o kluczu prywatnym.
   • Certificates czyli właściwy certyfikat SSL, który może zostać zainstalowany wraz z kluczem prywatnym na docelowym serwerze. Służy o szyfrowania transmisji danych, np. formularzy zamówień wysyłanych przez klientów sklepu internetowego. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o certyfikacie SSL.
   • CA Certificates czyli certyfikaty, które służą do potwierdzenia informacji o wystawcy właściwego certyfikatu SSL. Bez zainstalowanego certyfikatu CA przeglądarka internetowa może zwrócić błąd informujący o wystawieniu certyfikatu SSL przez niezaufanego wystawce. Certyfikaty CA są udostępniane do pobrania na stronach WWW wystawców właściwych certyfikatów SSL.
  • Nazwa elementu – przy tej opcji należy wybrać w jaki sposób chcesz nazwać wgrywany plik do repozytorium:
   • Jeśli wybierzesz opcję „Nazwa pliku”, to zostanie wykorzystana oryginalna nazwa wgrywanego pliku,
    Przykład: jeśli wgrywasz plik o nazwie „klucz_prywatny_domena.pem”, to nazwa tego pliku po wgraniu do repozytorium będzie taka sama.
   • Jeśli wybierzesz opcję „Nazwa użytkownika”, to w polu obok będziesz mógł wpisać dowolną nazwę dla wgrywanego pliku, którą uważasz za właściwą.
  • Opis elementu –  w tym polu należy wpisać krótki opis dla wgrywanego pliku, który może pomóc Ci w przyszłości w jego identyfikacji. Wpisz tylko najważniejsze informacje na temat pliku, które pomogą Ci odróżnić tą pozycję od pozostałych.
  • Ścieżka – w tym polu należy określić ścieżkę, w której wybrany plik się znajduje. Kliknij przycisk „Przeglądaj…”, aby wybrać plik do wgrania z pamięci Twojego komputera lokalnego.

   

 8. Sprawdź czy wszystkie wpisane dane w formularzu są poprawne i kliknij przycisk „Wyślij”, aby wgrać nowy plik do repozytorium użytkownika w Panelu klienta.
  wyslij-anuluj
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie