Konfiguracja parametrów sieci dla serwera

Aby skonfigurować parametry sieci dla serwera, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij opcję menu „Cloud”, która znajduje się w górnej części ekranu.
  2
 3. Na liście dostępnych serwerów kliknij nazwę serwera, którego parametry sieci chcesz skonfigurować.
  serwery
 4. Kliknij przycisk „Skonfiguruj” znajdujący się w sekcji Sieć, aby rozpocząć konfiguracje parametrów sieci.
  siec-skonfiguruj
 5. Na wyświetlonym formularzu możesz skonfigurować parametry sieci dla wybranego serwera, np. możesz dodać publiczny adres IPv4 lub zmienić przepustowość łącza danego serwera.

  hostname1-1024x391
  • Określ własny hostname – w tym miejscu możesz zdefiniować niestandardową nazwę hosta dla serwera. W tym celu zaznacz to pole i zdefiniuj w wyświetlonym polu adres hostname dla serwera. Możesz też skorzystać z domyślnej nazwy hosta, która generowana jest na podstawie nazwy serwera. W tym celu nie zaznaczaj opcji „Określ własny hostname”.
  • Przepustowość – w tym miejscu możesz zdefiniować gwarantowane pasmo przepustowości łącza, które będzie dostępne przy serwerze.
  • Zarejestruj w domenie – za pomocą tej opcji możesz wybrać domenę, która zostanie przypisana do tworzonego serwera. Opcja “Zarejestruj w domenie” jest widoczna tylko wtedy, gdy posiadasz przynajmniej jedną zarejestrowaną domenę, którą mógłbyś przypisać do serwera.
  • Pozwól na konfigurowanie ustawień sieci z serwera – po wybraniu tej opcji, można skonfigurować wszystkie ustawienia sieciowe, za wyjątkiem adresów IP, z poziomu serwera. Jeśli nie wybierzesz tej opcji, system automatycznie skonfiguruje ustawienia sieci zgodnie z wybranymi ustawieniami.
  • Konfiguracja adresów IP – za pomocą tabeli wyświetlonej w dolnej części ekranu możesz skonfigurować adresy IP przypisane do serwera (IPv4 oraz IPv6).
   • Użyj przycisku „Dodaj adres IPv4” lub „Dodaj adres IPv6”, aby dodać adres IPv4 lub IPv6 do serwera.
   • Zaznacz wybrany adres IP i kliknij przycisk „Usuń”, aby usunąć wybrane adresy IP z serwera. Potwierdź usunięcie adresu IP poprzez przycisk „OK” w oknie dialogowym, które zostanie otwarte w nowym oknie.
 6. Kliknij przycisk „Zapisz zmiany” w dolnej części ekranu, aby zapisać wprowadzone parametry sieci dla serwera.
  zapisz-zmiany
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie