Rejestracja, potwierdzenie, odnowienie i instalacja certyfikatu SSL

Jakie są wymagania podczas procesu wydania certyfikatu SSL?

Dane jakie są wymagane podczas procesu wydawania certyfikatu SSL Domain Validation (DV) – homeSSL Organization Validation (OV) – homeSSL BIZNES Extended Validation (EV) – homeSSL Premium EV
Dane w bazie Whois muszą być jawne TAK TAK TAK
W domenie dla której ma zostać wydany certyfikat SSL, musi stworzona być skrzynka „admin@certyfikowanadomena.pl” w celu potwierdzenia zamówienia certyfikatu SSL TAK TAK TAK
Wymagane jest dostarczenie pliku CSR TAK, jeśli strona znajduje się na innym serwerze niż home.pl TAK, jeśli strona znajduje się na innym serwerze niż home.pl TAK, jeśli strona znajduje się na innym serwerze niż home.pl
Wymagane jest dostarczenie dokumentów rejestrowych (dokument nadania nr REGON, dodatkowo KRS, umowy spółek w zależności od prowadzonej działalności) NIE TAK TAK
Wymagane jest dostarczenie danych osoby zamawiającej i zatwierdzającej otrzymanie certyfikatu SSL (imię, nazwisko, e-mail w certyfikowanej domenie, nr telefonu, stanowisko) NIE NIE TAK

 

Rejestracja certyfikatu SSL w homecloud.pl

 1. Zamów certyfikat na stronie: https://homecloud.pl/uslugi/certyfikaty-ssl/
 2. Opłać zamówienie
 3. Upewnij się, że masz dostęp do adresu e-mail: admin@certyfikowana_domena.pl
 4. Zaloguj się do Panelu klienta, przejdź do zakładki Certyfikaty SSL i kliknij wybrany certyfikat.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak się zalogować do Panelu klienta homecloud.pl.
 5. Po kliknięciu na wybrany certyfikat SSL, kreator aktywacji przeprowadzi Cię przez kolejne kroki zamówienia certyfikatu SSL.
 6. Po aktywacji certyfikatu SSL, otrzymasz wiadomość e-mail na adres: admin@certyfikowanadomena.pl w celu potwierdzenia zamówionego certyfikatu.

Po zamówieniu, opłaceniu i aktywacji certyfikatu SSL, rozpoczyna się procedura wydawania certyfikatu SSL (tzw. certyfikacja). Proces wydawania certyfikatu SSL różni się w zależności od typu certyfikatu, który zamówiłeś. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby poznać szczegóły procesu wydawania Twojego certyfikatu SSL.

Wydanie certyfikatu SSL

Domain Validation (homeSSL, homeSSL Wildcard)

 1. Zamów, opłać i aktywuj certyfikat SSL.
 2. Po potwierdzeniu certyfikatu SSL, poczekaj na wydanie certyfikatu SSL. W celu potwierdzenia certyfikatu SSL kliknij link, który znajduje się w odebranej wiadomości e-mail.
 3. Średni czas uzyskania certyfikatu typu Domain Validation nie powinien być dłuższy niż 24 godziny (od momentu kliknięcia linka, który został wysłany na adres e-mail).

Organization Validation (homeSSL Business)

 1. Zamów, opłać i aktywuj certyfikat SSL.
 2. Na Twój adres e-mail otrzymasz wiadomość od instytucji certyfikującej z prośbą o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. dokument KRS czy też upoważnienie do reprezentowania firmy.
 3. Odbierz wiadomość e-mail wysłaną na adres: admin@certyfikowanadomena.pl w celu potwierdzenia certyfiaktu SSL. W tym celu kliknij link, który znajduje się w odebranej wiadomości e-mail.
 4. Instytucja certyfikująca sprawdzi czy Twoja firma istnieje oraz czy jest zarejestrowana w odpowiednim urzędzie. Po poprawnej weryfikacji, certyfikat SSL zostanie wydany.
 5. Średni czas uzyskania certyfikatu Organization Validation wynosi od 1 do 5 dni w zależności od sposobu weryfikacji firmy.

Extended Validation (homeSSL Premium EV)

 1. Zamów, opłać i aktywuj certyfikat SSL.
 2. Na Twój adres e-mail otrzymasz wiadomość od instytucji certyfikującej z prośbą o dostarczenie dodatkowych dokumentów, np. dokument KRS czy też upoważnienie do reprezentowania firmy.
 3. Dostaniesz wiadomość e-mail na adres: admin@certyfikowanadomena.pl w celu potwierdzenia certyfikatu SSL. W tym celu kliknij link, który znajduje się w odebranej wiadomości e-mail.
 4. Instytucja certyfikująca sprawdzi czy Twoja firma istnieje oraz czy jest zarejestrowana w odpowiednim urzędzie. Weryfikowany jest również adres firmy oraz firmowy numer telefonu. Dane firmy mogą zostać potwierdzone za pośrednictwem zewnętrznych baz: PKT.pl, PF.pl. yellowpages.pl itp. Może również nastąpić kontakt telefoniczny ze strony jednostki certyfikującej. Po poprawnej weryfikacji, certyfikat SSL zostanie wydany.
 5. Średni czas uzyskania certyfikatu Extended Validation wynosi od 2 do 10 dni (termin w dużej mierze uzależniony jest od czasu skompletowania przez klienta wymaganych dokumentów i sposobu weryfikacji numeru telefonu).

Instalacja certyfikatu SSL

 1. Certyfikat SSL po wydaniu zostanie wysłany na adres e-mail: admin@certyfikowanadomena.pl i będzie znajdował się również w Panelu klienta homecloud.pl.
 2. W celu zainstalowania certyfikatu SSL, należy pobrać klucz prywatny, certyfikat, certyfikaty pośrednie i następnie zainstalować wydany certyfikat SSL na swoim serwerze.
Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zainstalować certyfikat SSL na serwerze VPS z Panelem Plesk.

Odnowienie certyfikatu SSL

 1. Opłać zamówienie odnowienia certyfikatu SSL.
 2. Zaloguj się do Panelu klienta homecloud.pl, przejdź do zakładki Certyfikaty SSL i kliknij wybrany certyfikat SSL.
 3. Wybierz przycisk: Odnów certyfikat i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.
WAŻNE! Procedura odnowienia jest taka sama jak rejestracji: wymaga potwierdzenia certyfikatu i ponownej instalacji.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie