Tworzenie kopii zapasowej VPS w Plesk Panel

WAŻNE! Plesk Panel umożliwia wykonywanie kopii zapasowych na serwerze, ale jeśli potrzebujesz niezależną powierzchnie na kopie zapasowe, to sugerujemy korzystanie z Acronis Backup, który dostępny jest w ofercie homecloud.pl.

Za pomocą Panelu Plesk możesz zlecić tworzenie oraz przywracanie wcześniej utworzonych kopii zapasowych. Jeśli posiadasz serwer VPS z Panelem Plesk, to skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak utworzyć kopię zapasową w Panelu Plesk.

  1. Po zalogowaniu się do Panelu Plesk, przejdź do sekcji Strony WWW i domeny.
  2. Następnie z prawej strony ekranu wybierz opcję: Menedżer kopii zapasowej.
  3. Jeżeli posiadasz więcej niż jedną przestrzeń WWW, będziesz musiał wybrać jedną przestrzeń WWW, dla której chcesz przygotować kopię zapasową.
  4. Po wybraniu przestrzeni WWW, kliknij przycisk Archiwum.
  5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz konfiguracji zawartości kopii zapasowej. Możesz w tym miejscu ustawić opcje dotyczące ustawień kopii zapasowej.
  6. Po wybraniu wszystkich preferowanych przez Ciebie ustawień, kliknij przycisk: OK. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat o rozpoczęciu tworzenia kopii zapasowej.
  7. Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej, możemy ją przywrócić lub pobrać na swój komputer (możesz to zrobić w zakładce Menedżer kopii zapasowej).

 

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie