Czy homecloud.pl w jakiś sposób monitoruje serwery?

Na serwerach w homecloud.pl instalowana jest oryginalna dystrybucja wybranego systemu operacyjnego (CentOS lub Debian). Zainstalowany system operacyjny nie jest w żaden sposób modyfikowany.

Pamiętaj, że serwer tuż po zakończonej rejestracji i uruchomieniu wymaga wstępnej konfiguracji, która przygotuje serwer do odpowiedniego działania oraz zabezpieczy ją przed niedogodnościami. Poprzez odpowiednie działanie należy rozumieć przystosowanie serwera do potrzeb, np. do utrzymywania większej ilości stron WWW lub utrzymywania serwerów gier on-line.

Serwery w homecloud.pl są monitorowane pod względem przysłowiowych dziur bezpieczeństwa oraz innych niepożądanych działań (np. spam lub phishing). W przypadku ich wykrycia, na kontaktowy adres e-mail Klienta zostanie wysłana wiadomość e-mail z ostrzeżeniem. Następnie administratorzy po 24 godzinach sprawdzą czy określona sytuacja została rozwiązana przez Klienta. Jeśli przykładowo treści phishing’owe będą znajdować się jeszcze na serwerze, zostanie nałożona blokada na dany serwer.

WAŻNE! W przypadku spamu pochodzącego z serwera, wysyłane jest ostrzeżenie w formie wiadomości e-mail. Jeśli wysyłka spamu zostanie powtórzona, blokada konta nakładana jest natychmiastowo. Należy w takiej sytuacji skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu złożenia wyjaśnień.
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie