Informacje na temat funkcjonowania i nawigacji w Panelu serwerów dedykowanych

Nowy Panel administracyjny dla serwerów dedykowanych dostępny jest po zalogowaniu się do Panelu klienta. Po kliknięciu opcji menu „Serwery”, uruchomiony zostanie Nowy Panel zarządzający serwerami dedykowanymi.

ii1

Po przejściu do opcji menu „Serwery”, wyświetlona zostanie lista serwerów dedykowanych, które zostały dodane na Twoim koncie. W poszczególnych kolumnach wyświetlone zostaną wszystkie najważniejsze informacje o Twoich serwerach dedykowanych, np. adres IP, model oraz status serwera.

W górnej części ekranu dostępne są dwie zakładki:

ii2

 

  • Serwery dedykowane – zawartość tej zakładki wyświetlana jest automatycznie po wybraniu opcji menu „Serwery”. Wyświetla listę wszystkich dodanych serwerów dedykowanych, które zostały dodane na Twoim koncie. Po kliknięciu przycisku „Więcej…” przy wybranym serwerze dedykowanym, możesz przejść do zarządzania konkretnym serwerem (np. zatrzymanie, restart, konsola (KVM), tryb rescure).
  • Sieć i adresy IP – w tym miejscu możesz zarządzać Twoją pulą adresów IP. Przykładowo, możesz przełączać adresy IP pomiędzy Twoimi serwerami dedykowanymi w dowolnym momencie lub samodzielnie skonfigurować reverse DNS dla wszystkich używanych adresów IP.
    WAŻNE! Pamiętaj, że możesz dokupić dodatkowe adresy IP do serwera dedykowanego (możesz posiadać maksymalnie 8 adresów IP przy serwerze dedykowanym). Kliknij tutaj, aby przeczytać o tym więcej.

W lewym górnym rogu ekranu dostępne są dwa zielone przyciski:

ii3
  • Dodaj – za jego pomocą możesz dodać kolejny serwer dedykowany. Dodawanie kolejnego serwera dedykowanego możliwe jest, gdy posiadasz wykupioną kolejną subskrypcję, która przypisana jest do Twojego konta.
  • Lista subskrypcji – wyświetla listę dostępnych subskrypcji, które przypisane są do Twojego konta. To na podstawie wykupionej subskrypcji możesz dodać i uruchomić kolejny serwer dedykowany.

Jak przejść do zarządzania konkretnym serwerem dedykowanym?

Aby przejść do ustawień konkretnego serwera, kliknij przycisk „Więcej”, który znajduje się przy wybranej usłudze.

ii5

Spowoduje to wyświetlenie ekranu, który służy do zarządzania serwerem dedykowanym. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat funkcjonalności Nowego Panelu zarządzającego serwerami dedykowanymi:

ii6

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie