Jak przebiega proces wydawania certyfikatu SSL?

Wprowadzenie

Po zamówieniu i opłaceniu certyfikatu SSL należy go aktywować w Panelu klienta homecloud.pl (podczas tego procesu wybierzesz domenę, która zostanie zabezpieczona zakupionym certyfikatem).

Po potwierdzeniu zamówienia i wydaniu właściwego certyfikatu SSL możesz go zainstalować/uruchomić na serwerze. Aby potwierdzić zamówienie, kliknij link w otrzymanej wiadomości e-mail.

Dowiedz się więcej czym jest i jak działa certyfikat SSL

Wymagania dotyczące wydawania certyfikatu SSL Domain Validation (DV) – homeSSL Organization Validation (OV) – homeSSL Business Extended Validation (EV) – homeSSL Premium EV
Dane w bazie WHOIS muszą być jawne TAK TAK TAK
W domenie, dla której ma zostać wydany certyfikat SSL, musi znajdować się skrzynka admin@certyfikowanadomena.pl TAK TAK TAK
Dostarczenie pliku CSR TAK, jeśli strona znajduje się na innym serwerze niż homecloud.pl TAK, jeśli strona znajduje się na innym serwerze niż homedloud.pl TAK, jeśli strona znajduje się na innym serwerze niż homedloud.pl
Dostarczenie dokumentów rejestrowych (dokument nadania numeru REGON, dodatkowo numer KRS i umowy spółek w zależności od prowadzonej działalności) NIE TAK TAK
Dostarczenie danych osoby zamawiającej i zatwierdzającej otrzymanie certyfikatu SSL (imię, nazwisko, e-mail w certyfikowanej domenie, numer telefonu, stanowisko) NIE TAK TAK

 

Zamówienie, opłacenie, potwierdzenie i aktywacja certyfikatu SSL w homecloud.pl

 1. Zamów certyfikat SSL przez stronę https://homecloud.pl/uslugi/certyfikaty-ssl/.
 2. Opłać wygenerowane zamówienie.
 3. Przejdź do aktywacji certyfikatu i wybierz domenę, którą chcesz zabezpieczyć.
 4. Po kliknięciu linku potwierdzającego zamówienie certyfikatu SSL w wiadomości e-mail poczekaj na wydanie certyfikatu dla Twojej domeny.

Wydanie certyfikatu SSL

Po zamówieniu, opłaceniu i aktywacji certyfikatu SSL, rozpoczyna się tzw. certyfikacja, czyli procedura wydawania certyfikatu SSL. Proces różni się w zależności od typu zamówionego certyfikatu:

Domain Validation (homeSSL, homeSSL Wildcard)

W przypadku certyfikatów klasy Domain Validation (homeSSL, homeSSL Wildcard) musisz potwierdzić zamówienie certyfikatu SSL przez skrzynkę e-mail. Po potwierdzeniu zamówienia otrzymasz kolejną wiadomość z informacją o wydaniu certyfikatu SSL.

 1. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia na stronie homecloud.pl przejdź do aktywacji certyfikatu. Wybierz domenę, która ma zostać zabezpieczona certyfikatem.
 2. Na adres admin@certyfikowanadomena.pl otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie zamówienia. Aby to zrobić, kliknij link znajdujący się w wiadomości.
 3. Po potwierdzeniu zamówienia certyfikat SSL zostanie wydany. Możesz go zainstalować na serwerze w homecloud.pl lub pobrać pliki certyfikatu z Panelu klienta homecloud.pl, aby zainstalować go na innym serwerze.

Średni czas uzyskania certyfikatu typu Domain Validation nie powinien być dłuższy niż 24 godziny (od momentu kliknięcia linku wysłanego na adres e-mail).

Organization Validation (homeSSL Business OV, homeSSL Business OV Wildcard)

W przypadku certyfikatów klasy Organization Validation (homeSSL Business OV, homeSSL Business OV Wildcard) wymagana jest szczegółowa weryfikacja firmy, dla której wydawany jest certyfikat SSL. Proces ten trwa zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Weryfikacja firmy wykonywana jest na podstawie przesłanych dokumentów rejestrowych i ogólnodostępnych baz internetowych (np. PKT.pl, PF.pl czy yellowpages.pl).

 1. Po złożeniu zamówienia i przesłaniu niezbędnych dokumentów do jednostki certyfikującej rozpoczyna się proces weryfikacji podmiotu ubiegającego się o certyfikat.
 2. Na adres admin@certyfikowanadomena.pl wysyłana jest wiadomość z prośbą o weryfikację domeny. Kliknij znajdujący się w niej link weryfikacyjny.
 3. Jednostka certyfikująca sprawdzi, czy Twoja firma istnieje oraz czy jest zarejestrowana w odpowiednim urzędzie. Weryfikowany jest również adres oraz numer telefonu firmy. Dane mogą zostać potwierdzone za pośrednictwem zewnętrznych baz, np. PKT.pl, PF.pl czy yellowpages.pl.
 4. Po poprawnej weryfikacji firmy w ciągu kilku godzin otrzymasz certyfikat. Teraz możesz zainstalować go na serwerze w homecloud.pl lub pobrać pliki certyfikatu z Panelu klienta homecloud.pl, aby zainstalować go na innym serwerze.

Extended Validation (homeSSL Premium EV)

Certyfikaty EV (homeSSL Premium EV) posiadają rozszerzoną i bardzo szczegółową procedurę weryfikacji. Proces ten może trwać od 2 do 10 dni roboczych – często zależy od czasu skompletowania przez klienta wymaganych dokumentów. Po wysłaniu zamówienia do jednostki certyfikującej rozpoczyna się procedura weryfikacji Twojej firmy, która standardowo składa się z 5 etapów. Weryfikacja wykonywana jest na podstawie przesłanych dokumentów rejestrowych oraz innych źródeł informacji o firmie, np. ogólnodostępnych baz internetowych.

 1. Po złożeniu zamówienia i przesłaniu do jednostki certyfikującej niezbędnych dokumentów rozpoczyna się proces weryfikacji podmiotu ubiegającego się o certyfikat.
 2. Na adres admin@certyfikowanadomena.pl wysłana jest wiadomość e-mail z prośbą o weryfikację domeny. Kliknij znajdujący się w niej link weryfikacyjny.
 3. Jednostka certyfikująca sprawdzi, czy Twoja firma istnieje oraz czy jest zarejestrowana w odpowiednim urzędzie. Weryfikowany jest również adres i numer telefonu firmy. Dane mogą zostać potwierdzone za pośrednictwem zewnętrznych baz, np. PKT.pl, PF.pl czy yellowpages.pl.
 4. 4. Po poprawnej weryfikacji firmy w ciągu kilku godzin otrzymasz certyfikat. Następnie możesz go zainstalować na serwerze w homecloud.pl lub pobrać pliki certyfikatu z Panelu klienta homecloud.pl, aby zainstalować go na innym serwerze.

Co zrobić z certyfikatem SSL po wydaniu go przez instytucję certyfikującą?

Po wydaniu certyfikatu SSL przez instytucję certyfikującą, należy zainstalować go na Twoim serwerze:

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie