Jak wydelegować domenę na serwery DNS homecloud.pl?

Czym jest delegacja domeny na serwery DNS homecloud.pl od innego operatora wyjaśnimy na poniższym przykładzie.

Przykład: Załóżmy, że posiadasz serwer w homecloud.pl i umieściłeś na nim swoją stronę WWW. Dodatkowo wykupiłeś domenę twojadomena.pl u innego operatora niż homecloud.pl. Chcesz, aby pod adresem twojadomena.pl była wyświetlana Twoja strona WWW umieszczona na serwerze w homecloud.pl. Aby było to możliwe możesz wydelegować twojadomena.pl na serwery DNS homecloud.pl.

Dodatkowo dzięki wydelegowaniu Twojej domeny do homecloud.pl, będziesz mógł utworzyć na Twoim serwerze w homecloud.pl konta e-mail z adresem Twojej domeny (np. biuro@twojadomena.pl). Pamiętaj, że delegacja domeny powinna być operacją bezpłatną!

Jeśli wykupiłeś domenę u innego operatora, polecamy Ci oprócz delegacji domeny również wykonanie transferu Twojej domeny do homecloud.pl.

Jak wydelegować domenę na serwery DNS homecloud.pl od innego operatora?

WAŻNE! Przed rozpoczęciem delegacji domeny, należy ją uprzednio przypisać do Panelu klienta. Dopiero po przypisaniu domeny, będzie możliwa jej delegacja na odpowiednie serwery DNS. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak przypisać domenę zewnętrzną do Panelu klienta.
 1. Aby rozpocząć delegację domeny na serwery DNS homecloud.pl od innego operatora, wykonaj poniższe czynności:
  • Jeśli jest to możliwe, to w panelu administracyjnym operatora u którego wykupiłeś domenę, skonfiguruj domenę w taki sposób, aby wskazywała na serwery DNS homecloud.pl

Adresy serwerów DNS, na które należy wydelegować domenę:

 • ns1.homecloud.pl
 • ns2.homecloud.pl
 • ns3.homecloud.pl
  • W przeciwnym wypadku skontaktuj się z operatorem u którego wykupiłeś domenę i poproś go o konfigurację Twojej domeny, aby wskazywała na powyżej wypisane serwery DNS.
 1. Delegacja domeny może trwać nawet do 30 godzin (związane jest to z czasem odświeżania internetowych serwerów DNS). Dopiero po tym czasie domena będzie w pełni wydelegowana do homecloud.pl.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie