Czym jest Pro Cloud?

Pro Cloud jest zaawansowaną infrastrukturą CLOUD, która pozwala na utworzenie dowolnej ilości maszyn wirtualnych (bez limitu ilości, ani parametrów). Jest to swojego rodzaju wirtualne data center, które tworzysz za pomocą zamówionej ilości zasobów. W przypadku usługi Pro Cloud płacisz za ilość wykorzystanych zasobów, a nie za pakiet hostingowy, który ustalany jest odgórnie przez operatora.

W przypadku pakietów hostingowych, które można znaleźć u konkurencji, nie jesteś pewien czy jest on dopasowany do Twoich potrzeb, ponieważ zamawiasz z góry ustalony pakiet dostępny dla wszystkich klientów.

Przy usłudze Pro Cloud samodzielnie definiujesz ilość parametrów oraz zasobów, które potrzebujesz i płacisz po prostu za ich wykorzystanie. U nas możesz dopasować serwer do własnych, nawet wygórowanych, wymagań.

Po zamówieniu usługi Pro Cloud, będziesz mógł uruchamiać zarówno kontenery (wirtualizacja na poziomie systemu operacyjnego), jak i maszyny z pełną wirtualizacją (wirtualizacja z użyciem tzw. hypervisora – odpowiednik serwera dedykowanego).

Pro Cloud umożliwia na dowolną zmianę ilości zasobów przy utworzonych serwerach (tzw. „vertical scaling”). Nie musisz w tym celu składać zamówienia, oraz nie musisz czekać na zaksięgowanie płatności. Zmiana ilości zasobów realizowana jest natychmiast.

vs

Oprócz zmiany ilości zasobów, która realizowana jest natychmiast, możesz również zmieniać ilość serwerów (tzw. „horizontal scaling”). Oznacza to, że możesz w każdej chwili utworzyć kolejny serwer Pro Cloud o wybranych przez Ciebie parametrach, który zostanie uruchomiony natychmiast.

hs

Elastyczne skalowanie zasobów serwera

Przy usłudze Pro Cloud możesz skorzystać z funkcji skalowania zasobów przy utworzonych serwerach, np. masz możliwość skonfigurowania, aby ilość CPU przy serwerze została zmniejszona przy określonym obciążeniu, który będzie trwał określoną ilość czasu.

Funkcja auto-skalowania zasobów jest przydatna w sytuacjach, gdy masz unikalnie zwiększony ruch na serwerze (np. podczas trwającej kampanii reklamowej). Przy każdym określonym wzroście obciążenia serwera, ilość zasobów CPU lub pamięci RAM może zostać zwiększona zgodnie z określonymi przez Ciebie zasadami skalowania, a następnie zmniejszona, gdy określone obciążenie serwera zmaleje.

Za co płacę po zamówieniu usługi Pro Cloud?

W przypadku usługi Pro Cloud zasilasz swoje konto poprzez przelew środków pieniężnych. Za pomocą doładowanej kwoty możesz uruchomić nieograniczoną ilość serwerów wirtualnych (z wybraną konfiguracją parametrów oraz zasobów). Wykorzystanie parametrów oraz zasobów (np. CPU, RAM, NVMe oraz ewentualnie inne dodatkowe usługi) zliczane jest z dokładnością do jednej godziny.

Raz na 24h wykonywana jest automatyczna weryfikacja konta Klienta, która polega na sprawdzeniu czy Klient posiada wystarczające saldo na dalsze działanie usługi. Z tego powodu bardzo ważne jest pilnowanie salda swojego konta, aby zapewnić ciągłość działania utworzonych serwerów Pro Cloud.

Czym właściwie różni się kontener od maszyny wirtualnej?

Kontener (Container)

Utworzony kontener lepiej wykorzystuje moc obliczeniową serwera fizycznego od maszyny wirtualnej. W przypadku kontenera nie masz kontroli nad jądrem systemu operacyjnego. Na utworzonym kontenerze możesz zainstalować tylko system Linux.

kontener

Maszyna wirtualna (Virtual machine)

Maszyna wirtualna Pro Cloud wykorzystuje mniej mocy obliczeniowej serwera fizycznego niż kontener (straty spowodowane są z powodu wirtualizacji sprzętu i podwójnej warstwie systemu operacyjnego). W przypadku maszyny wirtualnej masz pełną kontrolę nad serwerem, na którym możesz zainstalować większą ilość systemów operacyjnych niż w przypadku kontenerów.

wirt

 

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie