Dostęp do serwerów za pomocą konsoli VNC

Za pośrednictwem Panelu klienta, możesz połączyć się ze swoim serwerem za pomocą konsoli VNC.

Jeśli serwer funkcjonuje poprawnie, za pośrednictwem konsoli VNC możesz zaplanować oraz wykonać różne polecenia na serwerze. Konsola VNC może zostać otwarta w postaci standardowego „czarnego okna” lub za pomocą graficznego interfejsu użytkownika (GUI), w zależności od systemu operacyjnego zainstalowanego na serwerze.

Za pomocą konsoli VNC możesz również sprawdzić procesy związane z uruchamianiem i wyłączaniem serwera, które mogą być przydatne przy rozwiązywaniu niedogodności związanych z serwerem, np. problem z uruchomieniem itp. W przypadku niektórych niedogodności, inne możliwości połączenia z serwerem (np. przez SSH) mogą być niedostępne. W takich właśnie sytuacjach tylko konsola VNC pozwala na bezpośrednie połączenie z serwerem.

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby dowiedzieć się jak uruchomić konsolę VNC w Panelu klienta:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij opcję menu “Cloud”, która znajduje się w górnej części ekranu.
  2
 3. Na liście dostępnych serwerów kliknij nazwę serwera, dla którego chcesz uruchomić konsolę VNC.
  serwery
 4. Kliknij zakładkę “Konsola”.
  WAŻNE! Aby otworzyć konsolę VNC, może być konieczne uruchomienie odpowiedniej wtyczki JAVA w twoim systemie lokalnym. W przeciwnym wypadku uruchomienie konsoli VNC może być niemożliwe.
 5. W uruchomionym oknie konsoli VNC zaloguj się do serwera za pomocą nazwy użytkownika (np. root) i hasła dostępu.
  konsola2
 6. Jeżeli chcesz wysłać do serwera kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Del, kliknij przyciskWyślij Ctl+Alt+Del” w górnej części ekranu.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie