Jak przywrócić kopię zapasową serwera?

WAŻNE! Poniższy artykuł przeznaczony jest dla serwerów homecloud.pl, które zostały uruchomione przed lipcem 2016 roku. Jeśli posiadasz usługę, która została uruchomiona po tym terminie, to podczas realizacji kopii zapasowych powinieneś korzystać z oprogramowania zewnętrznego Acronis Backup.

Użytkownik samodzielnie wykonuje kopię zapasową serwera. Nie musisz w tym celu kontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Oznacza to, że samodzielnie decydujesz kiedy chcesz wykonać lub przywrócić kopię Twoich plików.

WAŻNE! Kontakt z Biurem Obsługi Klienta nie jest wymagany, aby wykonać lub utworzyć kopię zapasową serwera. Wszystkie operacje związane z kopią zapasową należy wykonać samodzielnie za pośrednictwem Panelu klienta!

WAŻNE! Wykonywanie kopii zapasowych z poziomu Panelu klienta dostępne jest tylko przy starym typie serwera VPS!

Możesz wykonać kopie bezpieczeństwa całej zawartości Twojego serwera. Dostępne są dwa rodzaje kopii zapasowych:

 • Zaplanowana kopia zapasowa – (opcja) jest to cykliczna kopia zapasowa, która wykonywana jest raz na tydzień. Klient może wybrać którego dnia tygodnia ma być wykonywana.
 • Ręczna kopia zapasowa – jest to kopia zapasowa, której wykonanie może być zlecone manualnie przez Klienta. Po zalogowaniu się do Panelu klienta, Klient może samodzielnie zlecić wykonanie kopii zapasowej. Zlecona w taki sposób kopia zapasowa wykonywana jest natychmiast.

Klient ma dostęp do trzech ostatnich zaplanowanych oraz ręcznych kopii zapasowych. Pamiętaj o tym, gdy będziesz wykonywał kolejne kopie bezpieczeństwa, ponieważ przywrócenie starszych wersji kopii nie będzie możliwe!

Pamiętaj, że kopie bezpieczeństwa wybranych stron WWW możesz wykonać też za pomocą Plesk Panel.

 

Jak przywrócić kopię zapasową na usłudze VPS?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij opcję menu „Zarządzanie VPS”, która znajduje się w górnej części ekranu. Spowoduje to wyświetlenie dostępnych opcji dla serwera, którym obecnie zarządzasz.
  zarzadzanie-vps
  WAŻNE! W prawym górnym rogu ekranu znajduje się opcja „Wybierz subskrypcję”, która pozwala wybrać serwer, którym chcesz w danym momencie zarządzać.
 3. Wybierz odpowiednią zakładkę:
  • Zaplanowane kopie zapasowe – (opcja dodatkowo płatna) jeśli chcesz przywrócić zaplanowaną wcześniej (i wykonaną) kopię zapasową. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak wykonać zaplanowaną kopię zapasową.
  • Ręczne kopie zapasowe – jeśli chcesz przywrócić ręczną kopię zapasową, którą wcześniej samodzielnie wykonałeś. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak wykonać ręczną kopię zapasową.
 4. Kliknij nazwę kopii zapasowej, którą chcesz przywrócić.
  kopia
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone informacje na temat wybranej kopii zapasowej. Kliknij przycisk „Przywróć” w dolnej części ekranu, aby rozpocząć przywracanie kopii zapasowej.
  kopia3
  WAŻNE! Po kliknięciu przycisku „Przywróć”, należy sprawdzić stan przywracania klikając przycisk „Odśwież” (prawy górny róg ekranu). Kliknięcie przycisku „Odśwież” jest ważne, ponieważ w ten sposób sprawdzisz czy stan kopii zapasowej został zmieniony na „Przywracanie”. Nie klikaj przycisku „Przywróć” wielokrotnie, gdyż spowoduje to zduplikowanie operacji przywracania!
 6. Serwer zostanie zatrzymany w celu przywrócenia kopii zapasowej. Odczekaj cierpliwie na przywrócenie wybranej kopii zapasowej. Korzystaj z przycisku „Odśwież” w celu sprawdzenia stanu wybranej kopii zapasowej.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie