Jak zamówić serwer VPS w homecloud.pl?

Skorzystaj z poniższego artykułu, aby sprawdzić jak zamówić nowy serwer VPS w homecloud.pl. Rejestracja jest prosta, szybka i pozbawiona zbędnych formalności. Nowy serwer VPS w homecloud.pl możesz zarejestrować po wyświetleniu następującego adresu: http://homecloud.pl/uslugi/serwery-vps/

Serwer VPS uruchamiany jest błyskawicznie po opłaceniu zamówienia (w ciągu 30 – 60 minut)!

Na wyświetlonej stronie będziesz mógł wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb plan hostingowy (np. VPS Professional). Kliknij przycisk „Konfiguruj i kup”, który znajduje się pod wybranym planem hostingowym.

vps-basic
Rys. Kliknij przycisk „Konfiguruj” przy wybranym planie hostingowym, który chcesz zamówić.

W wyświetlonym oknie będziesz mógł wybrać dodatkowe parametry dla wybranego serwera VPS:

 • Wybierz sposób rozliczeń (np. 1 miesiąc, jeśli chcesz opłacać przedłużenie serwera VPS raz na miesiąc). Wybór dłuższego okresu rozliczeniowego pozwala zamówić serwer VPS nawet 15% taniej!
 • Adresy IPv4 (możesz zamówić maksymalnie 4 adresy IP do serwera VPS),
 • System operacyjny (np. Linux Debian 6 64 bit, Linux CentOS 5 64 bit),
 • Rodzaj licencji na Plesk Panel (możesz też zrezygnować z instalacji tego narzędzia),
  Pamiętaj, że narzędzie Plesk Panel możesz zamówić tylko podczas zamówienia serwera. Niemożliwe jest dodanie Plesk Panel po zamówieniu wybranej usługi. W przypadku późniejszej chęci dołączenia narzędzia należy zamówić nową usługę.
konfiguracja-vps2
Rys. Kliknij przycisk „Zamów”, aby przejść do kolejnego kroku zamówienia.

Po wybraniu odpowiedniej konfiguracji, kliknij przycisk „Zamów”. Na ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie zamówienia. Sprawdź zgodność Twojego zamówienia na serwer VPS.

kontynuuj
Rys. Przykładowy ekran wyświetlający szczegóły zamówienia serwera VPS.
WAŻNE! Kliknij ikonę „Modify” (prawa strona ekranu), jeśli zmieniłeś zdanie i chcesz zmienić wyświetlone parametry na inne.
WAŻNE! Za pośrednictwem wyświetlonego ekranu możesz również zarejestrować nową domenę internetową, przenieść domenę od innego operatora (transfer) lub włączyć obsługę Twojej domeny na serwerach DNS homecloud.pl, aby móc ją później wydelegować na nasze serwery DNS.

W sekcji „Zaloguj” zostanie wyświetlony formularz identyfikacji klienta. Podaj dane klienta, na które zarejestrowany zostanie nowy serwer VPS. Na wstępie określ czy posiadasz już jakąkolwiek usługę w homecloud.pl.

czy-jestes-juz-klientem
 • jeśli wybierzesz opcję „TAK”, zostanie wyświetlony formularz logowania do usługi. Należy w tym wypadku podać nazwę i hasło dostępu do konta, które jest już zarejestrowane w homecloud.pl.
  WAŻNE! Pamiętaj, że należy w tym miejscu podać nazwę oraz hasło do zarejestrowanego konta w homecloud.pl!
 • jeśli wybierzesz opcję „NIE”, zostanie wyświetlony formularz, w którym należy podać Twoje dane Abonenta. Nowy serwer VPS zostanie zarejestrowany na dane, które wpiszesz w tym formularzu.

Na kolejnym ekranie zostanie wyświetlone podsumowanie Twojego zamówienia. Sprawdź wyświetlone dane Abonenta, szczegóły dotyczące Twojego zamówienia oraz wybierz sposób płatności za zamówienie. Kliknij przycisk „Złóż zamówienie”.

Zaznaczenie opcji potwierdzającej akceptację regulaminu świadczenia usługi jest wymagane. W przeciwnym wypadku nie będziesz mógł złożyć zamówienia.

Na ekranie zostanie wyświetlone potwierdzenie złożenia zamówienia. Natomiast na Twój kontaktowy adres e-mail zostanie przesłana wiadomość z informacjami na temat złożonego zamówienia.

Uruchomienie serwera VPS nastąpi po opłaceniu wygenerowanej faktury.
Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak opłacić wygenerowane zamówienie na serwer VPS.

 

Zamówiłem serwer VPS, ale zapomniałem zaznaczyć chęć zainstalowania Parallales Plesk Panel

Narzędzie Plesk Panel możesz zamówić tylko podczas zamówienia serwera. Niemożliwe jest dodanie Plesk Panel po zamówieniu wybranej usługi. Należy w takim przypadku zamówić nową usługę. Podczas wysyłania zamówienia należy zaznaczyć, aby Plesk Panel został dodany do usługi.

licencje4
Rys. Podczas wyboru parametrów dla serwera VPS możesz wybrać odpowiedni rodzaj licencji.

Jeśli zamówiłeś serwer z zainstalowanym Plesk Panel (np. z obsługą do 100 domen), to możesz rozszerzyć daną licencję (np. do obsługi nieograniczonej ilości domen). Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak rozszerzyć licencję Plesk Panel.

 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie