Jak zamówić lub rozszerzyć licencję Plesk Panel?

Na stronie homecloud.pl możesz zamówić usługę (np. serwer Cloud VPS) wraz z licencją na narzędzie Plesk Panel, które służy do bezpośredniej administracji serwerem. Plesk Panel został tak zaprojektowany, aby maksymalnie uprościć administrację i zarządzanie serwerem.

Plesk Panel pozwala administrować najważniejszymi funkcjami, bez koniecznej znajomości systemu Linux. Głównym atutem tego narzędzia jest zautomatyzowanie i ograniczenie zużycia zasobów serwera podczas wykonywania popularnych wśród użytkowników i/lub administratorów zadań. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Plesk Panel.

Jak zamówić lub rozszerzyć licencję Plesk Panel?

Narzędzie Plesk Panel możesz zamówić tylko podczas zamówienia serwera. Niemożliwe jest dodanie Plesk Panel po zamówieniu wybranej usługi. Należy w takim przypadku zamówić nową usługę. Podczas wysyłania zamówienia należy zaznaczyć, aby Plesk Panel został dodany do usługi.

Pamiętaj, że narzędzia Plesk Panel nie możesz dodać do serwera dedykowanego podczas jego zamawiania. Po opłaceniu zamówienia, możesz samodzielnie zainstalować Plesk Panel na serwerze dedykowanym.
licencje4
Rys. Podczas wyboru parametrów dla serwera Cloud VPS, możesz wybrać odpowiedni rodzaj licencji.

Jeśli zamówiłeś serwer z zainstalowanym Plesk Panel (np. z obsługą do 100 domen), to możesz rozszerzyć daną licencję (np. do obsługi nieograniczonej ilości domen). Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Kliknij sekcję menu „Konto”, która znajduje się w górnej części ekranu.
  konto
  Rys. Sekcja menu „Konto” znajduje się w górnej części ekranu.
 3. Kliknij opcję menu „Subskrypcje”, która znajduje się w dolnej części ekranu. Na następnym ekranie zostanie wyświetlona lista Twoich usług.
  konto-subskrypcje1
 4. Kliknij ID lub nazwę wybranej usługi, dla której chcesz rozszerzyć licencję dla narzędzia Plesk Panel.
  homecloud-subskrybcje
  Rys. Na wyświetlonej liście kliknij ID lub nazwę usługi, dla której chcesz rozszerzyć licencję.
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone szczegółowe informacje na temat wybranego serwera. Kliknij zakładkę „Licencje”, która znajduje się w górnej części ekranu:
  licencje
 6. Na ekranie zostaną wyświetlone wszystkie Twoje licencje na Plesk Panel. Kliknij ID licencji, którą chcesz rozszerzyć.
  licencje2
 7. Na ekranie zostaną wyświetlone szczegółowe informacje na temat wybranej w kroku poprzednim licencji. Kliknij przycisk „Rozszerz licencję”, który znajduje się w dolnej części ekranu.
  lice
 8. Na wyświetlonym ekranie wybierz rodzaj licencji, którą jesteś zainteresowany (np. licencja z obsługą do 100 domen). Po wybraniu odpowiedniej licencji, kliknij przycisk „Dalej”. Dostępne są trzy rodzaje licencji:
   • Obsługa do 10 domen (Bezpłatnie!),
   • Obsługa do 100 domen (usługa dodatkowo płatna),
   • Obsługa nielimitowanej ilości domen (usługa dodatkowo płatna).licencje2
 9. Na ekranie zostanie wyświetlony ekran, na którym należy potwierdzić Twoje zamówienie.

Na Twoim koncie w Panelu klienta zostanie wygenerowane zamówienie na zmianę licencji, które należy opłacić. Sugerujemy skorzystanie z metody płatności online, która jest najszybszą metodą płatności. Twoja licencja zostanie automatycznie zaktualizowana po opłaceniu wygenerowanego zamówienia.

WAŻNE! Pamiętaj, że opłata za korzystanie z rozszerzonej licencji Plesk Panel będzie naliczana raz na miesiąc. Nie zapomnij o opłaceniu odpowiedniego zamówienia w kolejnych okresach rozliczeniowych!
Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak ręcznie pobrać odpowiedni klucz licencji Plesk Panel z Panelu klienta.
 • Czy artykuł był pomocny?
 • TAK   Nie