Co należy wiedzieć na temat pliku CSR?

Skrót CSR (ang. Certificate Signing Request) tłumaczony jest jako „Żądanie Podpisania Certyfikatu”. Plik CSR niezbędny jest do złożenia zamówienia i wystawienia certyfikatu SSL dla domeny. Plik CSR generowany jest przez administratora serwera, na którym ma zostać zainstalowany certyfikat SSL lub podczas składania zamówienia na certyfikat SSL.

WAŻNE! Pamiętaj, że wygenerowanie odpowiedniego pliku CSR możliwe jest również za pośrednictwem Panelu klienta. Kliknij tutaj, aby przeczytać o generowaniu pliku CSR dla serwera w homecloud. W pliku CSR zawarte są między innymi informacje na temat firmy, dla której certyfikat SSL ma zostać wystawiony.

Następnie plik ten przesyłany jest przez homecloud do instytucji certyfikującej w celu jego podpisania, czyli utworzenia właściwego klucza publicznego dla certyfikatu SSL. Z tego właśnie powodu wygenerowanie pliku CSR jest niezbędne podczas rejestracji certyfikatu SSL.

Integralność pliku CSR oraz klucza prywatnego. Co zrobić jak zgubię klucz prywatny?

Plik CSR oraz klucz prywatny generowane są w tym samym procesie! Pilnuj swojego klucza prywatnego! Powtórne wygenerowanie takiego samego klucza prywatnego nie jest możliwe, zatem jego utrata automatycznie uniemożliwia korzystanie z certyfikatu, np. na innym serwerze.

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie