Informacje nt. rozliczeń przy Pro Cloud

W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania odnośnie usługi Pro Cloud oraz dotyczących rozliczeń.

Jakie informacje znajdę w tym artykule?

Czym jest usługa Pro Cloud?

Pro Cloud umożliwia optymalizacje konfiguracji serwera do zmieniających się potrzeb (np. przed rozpoczynającą się kampanią reklamową, gdy zwiększony jest ruch na stronie WWW). Usługa jest połączeniem zalet ekonomicznego rozwiązania VPS z potencjałem serwera dedykowanego przy dynamicznie skalowanych zasobach w chmurze.

Zaletą rozwiązań chmurowych jest możliwość zwiększania i zmniejszania zasobów praktycznie natychmiastowo, w chwilach gdy najbardziej tego potrzebujesz. Pro Cloud dostarcza tę elastyczność, a dzięki zastosowaniu opłat za konkretne zasoby, płacisz tylko za to co wykorzystałeś.

konfiguracja-pro-cloud

Pro Cloud jest zaawansowaną infrastrukturą CLOUD, która pozwala na utworzenie dowolnej ilości maszyn wirtualnych (bez limitu ilości, ani parametrów). Jest to swojego rodzaju wirtualne data center, które tworzysz za pomocą zamówionej ilości zasobów. W przypadku usługi Pro Cloud płacisz za ilość wykorzystanych zasobów, a nie za pakiet hostingowy, który ustalany jest odgórnie przez operatora.

W przypadku pakietów hostingowych, które można znaleźć u naszej konkurencji, nie jesteś pewien czy jest on dopasowany do Twoich potrzeb, ponieważ zamawiasz z góry ustalony pakiet dostępny dla wszystkich klientów.

Przy usłudze Pro Cloud samodzielnie definiujesz ilość parametrów oraz zasobów, których potrzebujesz i płacisz po prostu za ich wykorzystanie. Tym sposobem rachunki za serwery Pro Cloud mogą być różne, gdyż na jednym serwerze jeden zasób może być mniej lub więcej wykorzystywany niż na drugi (np. przez mniejszy lub większy ruch).

Pamiętaj, że u nas możesz dopasować serwer do własnych, nawet wygórowanych, wymagań.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat usługi Pro Cloud.

Jak zamówić usługę Pro Cloud?

Usługę Pro Cloud możesz zarejestrować po wyświetleniu następującego adresu: http://homecloud.pl/uslugi/pro-cloud/. Po wyświetleniu tej strony, będziesz mógł wybrać odpowiedni dla Twoich potrzeb pakiet zasobów. Po wybraniu odpowiedniej ilości zasobów, kliknij przycisk „Załóż konto”, który znajduje się po prawej stronie ekranu.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić artykuł opisujący krok po kroku jak zamówić usługę Pro Cloud.

Dlaczego usługa Pro Cloud nie jest uruchamiana po złożeniu zamówienia?

W przypadku usługi Pro Cloud zasilasz swoje konto poprzez przelew środków pieniężnych. Za pomocą doładowanej kwoty możesz uruchomić nieograniczoną ilość serwerów wirtualnych (z wybraną konfiguracją parametrów oraz zasobów). Wykorzystanie parametrów oraz zasobów (np. CPU, RAM, NVMe oraz ewentualnie inne dodatkowe usługi) zliczane jest z dokładnością do jednej godziny.

Po zamówieniu usługi Pro Cloud, należy wpłacić przedpłatę w wysokości 100 zł, która służy zabezpieczeniu należności za zasoby wykorzystane w okresie rozliczeniowym. Podsumowując, uruchomienie usługi Pro Cloud nastąpi po wpłaceniu kaucji gwarancyjnej w kwocie 100 zł.

Dlaczego moja usługa Pro Cloud została zatrzymana pod koniec dnia?

Raz na 24h wykonywana jest automatyczna weryfikacja konta Klienta, która polega na sprawdzeniu czy Klient posiada wystarczające saldo na dalsze działanie usługi.

Pamiętaj, że usługa Pro Cloud jest zatrzymywana, jeśli saldo dostępnych środków pieniężnych na koncie spadnie poniżej 10 zł. Z tego powodu bardzo ważne jest pilnowanie salda konta, aby zapewnić ciągłość działania serwerów Pro Cloud.

W przypadku serwerów Pro Cloud, jeśli saldo konta spadnie poniżej wymaganego limitu wynoszącego 10 zł, Twoje subskrypcje zostaną zablokowane, zgodnie z informacją dostępną w regulaminie świadczenia usługi.

Dlaczego środki pieniężne są ściągane z mojego Salda Kaucji?

Po zamówieniu usługi Pro Cloud, za pomocą doładowanej kwoty możesz uruchomić nieograniczoną ilość serwerów wirtualnych (z wybraną konfiguracją parametrów oraz zasobów).

Wykorzystanie zamówionych parametrów oraz zasobów (np. CPU, RAM, NVMe oraz ewentualnie inne dodatkowe usługi) zliczane jest z dokładnością do jednej godziny. Następnie raz na dobę ściągane są należności z konta klienta (na podstawie zliczanych co 1 godzinę wyników wykorzystania zasobów).

Specyfikacja serwerów Pro Cloud

Kliknij tutaj, aby wyświetlić informacje na temat specyfikacji technicznej serwerów Pro Cloud. Znajdziesz w niej informacje na temat naliczanych opłat z wykorzystanie wybranych zasobów (w ciągu godziny oraz w ciągu miesiąca).

Porównanie usług homecloud.pl

porownanie
Kliknij tutaj, aby wyświetlić pełne porównanie dla usług dostępnych w ofercie homecloud.pl.

Dlaczego Pro Cloud jest najlepszy?

Pro Cloud jest kompletnym oraz profesjonalnym rozwiązaniem dla każdego klienta, ponieważ w przypadku tej usługi płacisz tylko za ilość wykorzystanych przez Ciebie zasobów. Pro Cloud jest profesjonalną usługą, na którą składają się funkcje ułatwiające obsługę oraz przydatne podczas codziennej administracji, np. funkcja elastycznego skalowania zasobów.

Przy usłudze Pro Cloud możesz skorzystać z funkcji skalowania zasobów przy utworzonych serwerach, np. masz możliwość skonfigurowania, aby ilość CPU przy serwerze została zmniejszona przy określonym obciążeniu, który będzie trwał określoną ilość czasu.

Funkcja auto-skalowania zasobów jest przydatna w sytuacjach, gdy masz unikalnie zwiększony ruch na serwerze (np. podczas trwającej kampanii reklamowej). Przy każdym określonym wzroście obciążenia serwera, ilość zasobów CPU lub pamięci RAM może zostać zwiększona zgodnie z określonymi przez Ciebie zasadami skalowania, a następnie zmniejszona, gdy określone obciążenie serwera zmaleje.

dlaczego-paci
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie