Jak utworzyć subdomenę w Panelu klienta?

Subdomena to adres internetowy, który zawiera w sobie nazwę Twojej domeny. Za pomocą Panelu klienta możesz przypisać domenę tzw. pierwszego rzędu (np. „twojadomena.pl”). Następnie już za pomocą Plesk Panel będziesz mógł tworzyć subdomeny w adresie domeny pierwszego rzędu (np. „sklep.twojadomena.pl”). Subdomena może być użyta np. do tworzenia nowych adresów e-mail lub do utworzenia nowej strony WWW.

WAŻNE! Subdomeny tworzone są na podstawie domeny pierwszego rzędu, np. „twojadomena.pl”. Przykładowo, możesz utworzyć subdomenę „sklep”, która będzie wyglądać następująco: „sklep.twojadomena.pl”. W sekcji „Domeny hostowane” możesz przypisywać domeny pierwszego rzędu. Subdomeny należy tworzyć za pośrednictwem Plesk Panel. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak przypisać nową domenę w Panelu klienta.

Jak utworzyć subdomenę?

Po przypisaniu domeny pierwszego rzędu (np. „twojadomena.pl”) do Panelu klienta, należy zalogować się do Plesk Panel. Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak połączyć się z Plesk Panel.

Cała konfiguracja domeny pierwszego rzędu (np. „twojadomena.pl”) dostępna będzie w Plesk Panel. Oznacza to, że subdomeny dla tej domeny należy tworzyć również za pomocą Plesk Panel.

WAŻNE! Pamiętaj, że Plesk Panel obsługuje tylko określoną ilość domen (np. 10 domen). Zliczane są w tym przypadku domeny oraz wszystkie subdomeny. Pamiętaj o tym podczas tworzenia nowych subdomen, ponieważ przekroczenie ilości obsługiwanych domen może uniemożliwić przypisanie kolejnej domeny. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak rozszerzyć licencję Plesk Panel na większą ilość domen.

Czy mogę utworzyć subdomenę bezpośrednio w Panelu klienta?

Tak, po zalogowaniu do Panelu klienta, możesz utworzyć subdomenę w opcji menu „Domeny hostowane”, która znajduje się w dolnej części ekranu.

hostowane

Na wyświetlonym ekranie, kliknij przycisk „Dodaj nową subdomenę”, aby rozpocząć proces tworzenia nowej subdomeny. Tworzenie subdomeny jest dostępne w sytuacji, jeśli posiadasz domenę (np. twojadomena.pl), w której będziesz mógł tworzyć domeny kolejnego rzędu (np. sklep.twojadomena.pl lub poczta.twojadomena.pl).

sub1
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie